Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 13.10.2022
Altra speed collection i model Mont Blanc

W kwestii butów do biegania w terenie moja szafa mówi za siebie – 90% jej zawartości to Altra. Amerykańską markę mogę określić mianem Range Rovera wśród trailowych modeli. Na tę opinię składają się moje odczucia odnośnie jakości, wygody i – nie oszukujmy się – ceny. Tym razem pod lupę wziąłem model Mont Blanc, czyli nowość w ofercie.

But oferuje bardzo dobrą amortyzację i zapewnia maksymalny komfort ze względu na sztandarową technologię FootShape – poszerzająca się ku przodowi cholewka zapewniająca naturalne rozłożenie palców. Warto zwrócić uwagę także na wagę. Olympus 3.5 ważył u mnie 392 (rozmiar 48), Olympus 4 – 376 g, z kolei Mont Blanc dał rekordowy wynik 332 g! Robi wrażenie zwłaszcza, że mamy do czynienia z naprawdę dużą amortyzacją i szerokością konstrukcji. Niewielka masa nie idzie jednak w parze z brakiem wytrzymałości czy mniejszym komfortem.

Altra Mont Blanc to buty biegowe, które wyciągnąłem z pudełka, założyłem na nogi i poleciałem 30 km w góry, nie bojąc się o otarcia, pęcherze itp. Aktualnie mają na liczniku ok. 300 km głównie w górskim, skalistym terenie. Cholewka nie ma przetarć i innych zniszczeń, a zużycie samej podeszwy, w moim odczuciu, jest bardzo niewielkie. Niech o tych słowach świadczą załączone zdjęcia!

Autor: Mountain Majk

Mountain Majk Altra Mont Blanc niebieskie

Zgodnie przyznajemy, że na ten model czekaliśmy najdłużej! Chodzą słuchy, że Mont Blanc jest poniekąd konkurencją dla Olympusa i jest w tym stwierdzeniu ździebko prawdy.

Już pierwszy trening sprawił, że pokochaliśmy te buty. Znakomicie sprawdzają się na naszych ulubionych, leśnych ścieżkach. Nam służy najlepiej na krótszych i wolniejszych dystansach, choć zaprojektowano go z myślą o zawodach w trailowym terenie. O tym, że jest to startówka, świadczy m.in. lekka, maksymalnie odchudzona cholewka. Buty do biegania Altra Mont Blanc są rewelacyjnie zaprojektowane, świetnie dopasowane do stopy szczególnie na zbiegach, gdzie komfort jest niezwykle istotny. Podeszwa posiada 30 mm grubości i jest wykonana z pianki Ego Max. Oznacza to miękkość, dużą sprężystość i dobrą ochronę przed nierównościami terenu dzięki swojej solidnej amortyzacji. Bieżnik w tym modelu to najlepszy sprzymierzeniec w walce z kamieniami! Przy tym gwarantuje biegaczowi pełną kontrolę na zbiegach, zakrętach i stromych zboczach. Nie mogło zabraknąć, oczywiście, tego, co wszyscy najbardziej kochają w Altrze – zerowy drop i technologia FootShape.

Zamykając temat – Mont Blanc to po prostu trailowy majstersztyk! Energiczne i komfortowe buty biegowe z dobrą amortyzacją będą odpowiednim wyborem na zawody i treningi. My kochamy trail i jesteśmy pewni, że ten model zagości u nas na stałe.

Autor: Biegający Rodzice Lucyna i Miłosz Nalborscy

Biegający Rodzice Mont Blanc niebieskie i czerwone
Kategorie: