Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 23.09.2020
Altra zestawienie butów szosowych – modele i technologie

Zestawienie wszystkich modeli szosowych Altra na sezon jesienny 2020.

 To pianka, która została stworzona właśnie przez markę Altra. cechuje ją zdecydowanie większa sprężystość i dłuższa żywotność niż w przypadku standardowej pianki Eva. Co więcej, gwarantuje dobre pochłanianie wstrząsów i bardziej dynamiczne odbicie od podłoża. To zastosowanie można znaleźć w takich modelach jak Escalante, Escalante Rader czy Paradigm.  

To połączenie miękkości pianki Ego ze znacznie niższą wagą, Stworzenie tej technologii miało na celu zapewnić dobrą amortyzację, a zarazem zadbać o właściwą dynamikę odbicia. Ten system został wykorzystany m.in. w modelu Torin Plush czy Timp. 

Technologia polegająca na podzieleniu podeszwy środkowej. Poprzez poprowadzenie przez nią specjalnych rowków tworzy się wzór siatki. Dzięki temu biegacz zyskuje większą elastyczność, co prowadzi do bardziej naturalnego ruchu stopy przy zachowaniu niewielkiej wagi. Ponadto, pozwala to na lepsze wyczucie nawierzchni i podniesienie komfortu nawet w czasie intensywnego wysiłku.

To specjalistyczne wykończenie podeszwy zewnętrznej. Biorąc pod uwagę anatomiczną budowę stopy pod względem rozmieszczenia kości i ścięgien, Altra pokryła podeszwę bieżnikiem, tak by zagwarantować naturalny ruch i większą swobodę podczas biegu.

To system, który występuje w modelach Paradigm i Provision, a jego zadaniem jest ograniczenie ruchu stopy do wewnątrz. Elastyczna szyna znajdująca się przy wewnętrznej części tyłu stopy biegnie od cholewki do końca podeszwy. W przeciwieństwie do zastosowań tego typu u innych producentów, Altra nie zastosowała twardego plastiku. To elastyczne tworzywo pozwalające na korzystanie z tych butów także osobom także osobom posiadającym stopę neutralną. 

Gwarancja stabilności dla stóp w czasie biegu. Technologia działa w trzech płaszczyznach i powstrzymuje przed wykonywaniem nienaturalnych i niechcianych ruchów. Występuje wyłącznie w modelu Paradigm.

Innowacyjna technologia określana przez markę Altra także jako “Dynamic Support”. Ma za zadanie zapewnić wsparcie stopy od strony wewnętrznej. Jest to gwarant naturalności podczas biegu przy jednoczesnym braku ingerencji w fazę ruchu. Ten system można znaleźć tylko w modelu Provision. Będzie optymalnym wsparciem także dla biegaczy ze stopą neutralną.