Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 23.03.2021
Dla kogo Altra Rivera? Wiosenna nowość w pigułce.

Rivera to najnowsze dziecko marki Altra, zaprezentowane na wiosnę roku 2021. Można powiedzieć, że w pewien sposób zastępuje wychodzący z kolekcji model Torin, jednak po głębszej analizie tak naprawdę to dwa różne buty.
Rivera to but do biegania o umiarkowanej amortyzacji przeznaczony na asfalt. Producent określa go jako doskonałego buta do codziennych treningów, jednak biegacze o trochę większej masie z powodzeniem będą mogli go używać jako buta startowego.  Wszystko za sprawą podeszwy wykonanej z pianki Ego, której grubość wynosi 26 milimetrów. Zapewnia to niezbędną ilość amortyzacji a jednocześnie sprawia, że podeszwa jest lekka i elastyczna.

Altra Rivera

Co nowego w modelu Rivera

Na co warto zwrócić uwagę? To z pewnością materiał z jakiego wykonano podeszwę. Jest to opatentowana przez markę Altra, pianka Ego. Znana dotychczas z takich butów jak Escalante czy Paradigm, w Riverze odpowiada za dobrą ochronę przed wstrząsami, amortyzację i jednocześnie dynamiczne odbicie. Dzięki swej sprężystości sprawia, że każdy krok niesie za sobą super doznania i komfort. Dodatkowo dla wszystkich fanów naturalności w butach, podeszwę wyposażono w technologię InnerFlex. Odpowiada ona za jej elastyczność, dzięki czemu pracuje swobodnie w każdej płaszczyźnie podobnie jak ludzka stopa.

Altra Rivera męskie
Altra Rivera męskie

Rivera – mocne strony

Cholewka wykonana ze wzmocnionej cholewki Mesh jest lekka i przewiewna, oraz pozwala na swobodny przepływ powietrza. Miękki zapiętek, swobodnie poddaje się pod naciskiem palca, podnosi to komfort i wygodę użytkowania. Bardzo ważne jest również hasło jakim producent reklamuje but „Fits like a glove, run like a wind”. Riverę stworzoną w  technologii  FootShape z pewnością docenią również osoby o węższych stopach, które często mówiły, że Altra jest dla nich za szeroka. But jest mocno dopasowany do stopy, dobrze ją opina w okolicy śródstopia i pięty. Zapewnia dobre trzymanie i stabilność jednak ciągle zostawia niezbędne „miejsce na palce” i gwarantuje anatomicznie ukształtowaną cholewkę. Przekłada się to na komfort i wygodę użytkowania oraz prawidłowe ułożenie stopy i palców w bucie.

Specyfikacja Altra Rivera

Dlaczego warto postawić na Riverę

Podsumowując, Altra Rivera to z pewnością ciekawa propozycja wśród biegowych nowości na 2021 rok. Lekki i zrywny but zapewniający dobrą dozę amortyzacji ubranej w atrakcyjną wizualnie formę z pewnością przypadnie do gustu szerokiemu gronu biegaczek i biegaczy. Przy wiosennej wymianie obuwia czy zakupie nowej, ‘tysięcznej’ już pary z pewnością warto wziąć pod uwagę również  model Rivera.

Altra Rivera
Kategorie: