Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 26.10.2020
Jak sprawdził się model Altra Olympus 4 podczas Bison Ultra-Trail 100 km.

Altra Olympus 4 – na pierwszy rzut oka, widać że model ten przeszedł zdecydowane zmiany. Zmiany oczywiście na plus. Aż miło popatrzeć. 

 

Olympus 4
Olympus 4

Model jest mniej toporny od poprzedników.  Sam przód buta wygląda zdecydowanie lepiej. Tradycyjnie jak we wszystkich modelach przód buta jest szeroki, gwarantuje swobodę w okolicy palców.  Język jest gąbczasty, co sprawia że but po zasznurowaniu nie uciska podbicia stopy.  Zapiętek wygląda lepiej, jest miły w dotyku. Podeszwa buta jest łódkowata, co ułatwia przetaczanie stopy, z pięty na palca, daje to dobre odbicie.

 

Olympus 4 posiada bardziej ‘agresywny’ bieżnik, od poprzednich modeli, no i oczywiście jest szeroki w przedniej jak i tylnej części buta. Cała podeszwa pokryta jest Vibram MegaGrip, dzięki czemu znakomicie trzyma się nawierzchni nawet na błotnistym i nierównym terenie – nie zawiódł mnie 🙂

Grubość podeszwy wynosi 33mm, co daje bardzo dobrą amortyzację i zapewnia wygodę na ultra trasach. Oczywiście Olympus jak i wszystkie modele Altra, posiada Zero Drop (palce, pięta umieszczone są na tej samej wysokości). Waga buta, jak na tak grubą podeszwę i dobrą amortyzację jest bardzo mała 329g (w rozmiarze 44.5) 

Darek Strychalski

Krótko mówiąc te buty są warte uwagi! Całą trasę podczas Bison Ultra-Trail biegłem, czując jednocześnie komfort i niesamowitą wygodę. Nawet w trakcie kryzysu ok. 70km, nie byłem w stanie przejść do marszu, buty same pchały mnie i niosły na trasie, dzięki przetaczaniu stopy i dobrej amortyzacji 🙂    

Gorąco polecam model Altra Olympus 4 na ultra trasy!

Bison Ultra-Trail 100km+ ukończyłem na 12 miejscu open z czasem 10.55.39😊

Autor: Dariusz Strychalski, FB https://www.facebook.com/dariusz.strychalski

Model: Altra Olympus 4

Bison Ultra-Trail
Bison Ultra-Trail
Kategorie: