Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 23.03.2021
Nowy model Altra Torin Plush 4.5 – krótka recenzja

Pierwsza wiosenna nowość wylądowała ‘na testach’ u jednego z zawodników Altra Team Red – Dariusza Strychalskiego. Czy nowy model Torin Plush 4.5 wypadł w przedbiegach lepiej niż jego poprzednik Torin 3.5? Przeczytajcie sami.

Altra Torin 4.5
Altra Torin 4.5 bieżnik

Stara miłość nie rdzewieje?

Poprzedni model Altra Torin 3.5 ( jednocześnie pierwszy model do biegów na twardej nawierzchni w którym biegałem), był dla mnie trochę ‘brzydkim kaczątkiem’ 🙂. Nie byłem do niego przekonany, ponieważ po założeniu na nogę nie zachwycił mnie jego wygląd – mocno poszerzał stopę. Ta niepewność trwała jednak tylko chwilę😊 Już po pierwszych treningach but zaczynał mi się coraz bardziej podobać. Wygoda, lekkość, szerokość kopyta, bardzo dobre przetaczanie stopy – jednym słowem same plusy! Małym minusem, w modelu 3.5 było ( jak na moje kopyto) niskie podbicie, ale z czasem przyzwyczaiłem się.

Altra Torin 4.5

Altra Torin Plush 4.5 – mocne strony

Przejdźmy jednak do najnowszego modelu  – Altra Torin Plush 4.5. Jego poprzednik, tak jak wcześniej pisałem, stał się z czasem, moim nieodłącznym przyjacielem podczas biegów po asfalcie i na krótkich szutrowych trasach. Muszę jednak przyznać, że  dzisiaj Altra Torin Plush 4.5 jest w moim odczuciu najwygodniejszym butem jakiego do tej pory używałem!

Poniżej największe plusy wg mnie:

cholewka została wykonana z nowej dzianiny, bardziej oddychającej,

język został bardzo fajnie stonowany, nie wystaje jak w poprzednim modelu,

przód buta, w okolicach noska został dobrze wykonany, ścianka wzmacniająca, która chroni palce nie jest już tak mocno widoczna,

waga 258g (w rozmiarze 44.5),

grubość podeszwy 28mm.

I co z tym Torinem …

Nowy Torin to wygoda, bardzo dobra amortyzacja, przyjemne przetaczanie stopy, a co za tym idzie dobre odbicie. Idealnie szerokie kopyto, zerowy drop (palce, pięta na tej samej wysokości) – jak we wszystkich modelach tej marki. Jeżeli miałbym coś dodać, byłoby to ciut wyższe podbicie – dla mnie poprawiłoby nieco komfort 🙂

Minusów nie znalazłem. Te buty są stworzone do treningów krótkich, długich jak i ultra zawodów. Po prostu same noszą!

Autor: Dariusz Strychalski

Zdjęcia: Dariusz Strychalski

FB https://www.facebook.com/dariusz.strychalski

Kategorie: