Naturalnebieganie.pl

Artykuły

Autor: Redakcja
Data: 11.10.2022
Szosowa strzała – Vanish Carbon

Vanish Carbon to absolutna nowość w naszym biegowym życiu. Po raz pierwszy mamy do czynienia z butami, które w swojej konstrukcji posiadają karbonową wkładkę. Mieliśmy pełno myśli – jak to działa, jak się w tym biega, czy to jest wygodne…? Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi! Z niecierpliwością wypatrywaliśmy kuriera, który miał nam dostarczyć te cudeńka.

Altra Vanish Carbon
Altra Vanish Carbon

Szybka startówka

Co tu dużo kryć – miłość poczuliśmy już przy pierwszym założeniu. Mając je na nogach, zgodnie stwierdziliśmy: „Idziemy pobiegać!”

Altra Vanish Carbon to szosowe buty do biegania przeznaczone typowo na starty. W podeszwie zamontowano płytkę z włókna węglowego, a dodając do tego solidną amortyzację, otrzymujemy szybkość i wygodę w jednym. W kwestii podeszwy – jest to 33 mm wykonanej z pianki Ego Pro. Cechuje się ona ultralekkością, największą responsywnością i sprężystością. Jest bardzo miękka i gwarantuje komfort na każdym kroku. Buty biegowe, dzięki technologii FootShape, zapewniają stabilność i wygodę. Dają oparcie podczas szybkiego pokonywania zakrętów oraz przyspieszania. Co do cholewki, to cechuje ją przewiewność i świetne dopasowanie. Jest wykonana z cienkiego materiału, a wyściełany napiętek dobrze oplata stopę

Nieznośna lekkość buta

Vanish Carbon jest praktycznie niewyczuwalny na stopie. Możemy to porównać do jakiegoś magicznego łącznika spajającego stopę z nawierzchnią, po której się biegnie. Jeśli dołączymy do tego wspomnianą już potężną amortyzację odpowiadająca za mocne odbicie, otrzymujemy naprawdę megawygodne buty do biegania. Mamy za sobą kilkanaście treningów i w 100% szczerze przyznajemy, że Altra przygotowała prawdziwą rewelację dla miłośników szosy.

Jeżeli szukasz szybkich, wygodnych butów startowych na twardą nawierzchnię, to Vanish Carbon będzie bardzo dobrym wyborem. Dajemy nasze słowo! Choć cena wydaje się zabójcza, to z pewnością ten model jest jej wart!

Autor: Biegający Rodzice Lucyna i Miłosz Nalborscy

Kategorie: